En Uygun Ev Kiraları Hangi Şehirde 2021
Ülkemizde her geçen gün artan enflasyon ve gelir dağılımındaki değişim nedeniyle ev kiraları artış göstermektedir. Bu sebeple birçok insan farklı şehirlerde daha uygun ev kiraları olup olmadığını merak eder. Ülkemizde en uygun ev kiraları hangi şehirde sorusuna cevap olarak bu şehirler gösterilebilir;
•    Çorum
•    Sivas
•    Trabzon
•    Amasya
•    Kırıkkale
•    Bilecik
Bu illerde ev kiraları da şehir içindeki yaşamda olan harcamalarda oldukça düşüktür. Ülkemizde artan enflasyonun etkisi en az bu şehirlerde görülmektedir. En yüksek fiyatlı şehirlere baktığımızda ise İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir ilk sıralarda yer almaktadır. 

Ev Kirası En Ucuz İller
Türkiye’nin en uygun ev kiralarının olduğu illeri sizler için sıraladık. Peki, bu uygun fiyatlı evlerin yanı sıra bu şehirlerde yaşam nasıl, şehrin özellikleri nelerdir ve bu şehirlerde ortalama kira fiyatları ne kadardır. Tüm bu sorulara şehir şehir cevap verelim. İşte ev kirası en ucuz iller

Çorum
Çorum şehri Karadeniz bölgesinde yer alan bir ildir. Çorum’un en bilindik ürünleri leblebi ve pirinçtir. Özellikle Osmancık Pirinci ülkemizde oldukça ünlüdür. Çorum şehrinde Türkiye’nin en ucuz kiralık evleri bulunmaktadır. Çorum şehrinde 2 +1 evlerin 500 liradan başladığı bilinmektedir. En yüksek fiyatlı evler ise elbette villalardır. Çorum da villalar ve en büyük evler de ortalama 3000 lira civarında fiyattalardır. Tabi bu fiyatlar evlerin şehir merkezine olan yakınlık durumuna göre değişim göstermektedir.
Sivas
Sivas Şehri İç Anadolu bölgesinde bulunan bir şehirdir. Sivas tarihi eserleriyle bilinen bir şehrimizdir. Genel olarak geniş arazilerin bulunduğu, temiz havasıyla bilinen bir şehirdir. Sivas ev kirası en ucuz iller arasında yer almaktadır. Sivas şehir merkezinde ortalama evler 600- 700 lira arası fiyattan kiralanmaktadır. En yüksek fiyatlı kiralık evler ise 3+1 ve 4+1 evlerin en fazla 2750 lira civarında olduğu bilinmektedir. Bu ev kiraları merkezde bulunan diğer şehirlerin kiralarına göre oldukça uygun fiyatlıdır. 
Trabzon
Karadeniz bölgesinin en bilinen şehirlerinden biri Trabzon’dur. Genellikle Karadeniz’in yeşil ormanları ve temiz havasıyla bilinmektedir. Trabzon balıkçılık, çay ve fındık üretimi ile bilinen bir şehirdir. Trabzon’da diğer illerde olduğu gibi en ucuz kiralık evler bulunmaktadır. Trabzon’da bulunan en ucuz ev kiraları 750 liradan başlamaktadır. Burada bulunan kiralık evlerin yüksek fiyatlı olduğunu görmek mümkündür. Ancak bu evler eşyalı ve en lüks şekilde tasarlanmış evlerdir. Trabzon’daki en yüksek fiyatlı evlerin 3500 – 3750 lira arası olduğunu görmek mümkündür. 

Amasya
Amasya Karadeniz bölgesinde yer alan şehirlerden biridir. Genelde temiz havası ve geniş ormanlık arazileri ile bilinir. Amasya 330 bin civarı nüfusuyla nüfusu az sayılan illerinden biridir. Amasya ev kirası en ucuz iller arasındadır. Ev kiraları diğer büyük şehirlere nazaran çok daha uygundur. Amasya’da en ucuz ev kiraları ortalama 500 liradan başlamaktadır. En yüksek fiyatlı evler ise geniş arazileri ve odalarıyla bilinmektedir. Bu büyük evlerin kira bedelleri ortalama 3500 – 4000 lira arasında değişmektedir. 
Kırıkkale
Kırıkkale İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Geçmişte Ankara’nın bir iliyken 1989 yılında Ankara’dan ayrılarak il haline gelmiştir. Küçük yüzölçümü olan bir şehirdir. Sanayiciliğin gelişmiş olduğu şehirler arasında yer alır. Birçok büyük üretim fabrikası Kırıkkale de bulunmaktadır. Kırıkkale de en ucuz kiralık evler yer almaktadır.  Kırıkkale de kiralık ev fiyatları 500 liradan başlamaktadır. En yüksek fiyatlı evler ise ortalama 2500 – 3000 lira arasında değişmektedir. Ancak en ucuz evler 2+1 iken en yüksek fiyatlı evler genelde 4+1 ya da 5+1 geniş dairelerdir.