Gemi Menkul Mü Gayrımenkul Mü?

Gemi mülkiyetinin menkul mü yoksa gayrimenkul mü olduğunu anlamak için; öncelikle bu kavramlara bakmak gerek. Menkul ve gayrimenkul nedir? 

İskansız Ev 

Genellikle şehirlerde yaşanan sorunlardan biri iskandır. Bir mühendis ya da müteahhit inşa ettiği binanın iskanını belediyeden almak zorundadır. 

İskanız Ev Kredi Çıkar Mı? 

Bütün insanların hayali kendi evine sahip olmaktır. Fakat en sahibi olabilmek için maddiyatın dışında çok daha farklı şeylere de sahip olmak gerekiyor. Bu yüzden birçok kişi ev alırken problem yaşıyor. 

Kat İrtifakından Kat Mülkiyetine Geçiş Ücreti 

Kat irtifakından kat mülkiyetine geçiş ücreti 2021 dahilinde yoğun olarak araştırılan konular içerisinde yer almaktadır. Kat irtifakı tapusunun mevcut olduğu bağımsız bir bölüme kat mülkiyet oluşturulabilmesi için tüm izinlerin alınması ve inşaatın tamamlanması gerekir. 

Kat İrtifaklı Tapuda Arsa Payı Nasıl Hesaplanır?

Arsa payı ve kat irtifaklı tapu, ayrı ayrı bilinen terimler olsa da bazı anlarda bu ikisinin aynı süreçte ele alındığı görülebilmektedir. Kat mülkiyeti söz konusu olduğunda arsa payının da mutlaka hesaplanması gerektiği bilinmelidir. 

Kat Mülkiyeti Nedir? İskan Mıdır?

Kat mülkiyeti, söz konusu ev olduğunda zaman zaman ilgi çeken durumlar arasında görülmektedir. Bunun yanı sıra insanların kat mülkiyeti ile iskan konularını birbiri ile karıştırdığı veya eş zamanlı araştırdığı görülmektedir. 

Kıbrıs'ta Konut Satın Almanın Şartları Neler? 

Son yıllarla birlikte yatırım gözdesi ülkelerden biri Kuzey Kıbrıs olmuştur. Kuzey Kıbrıs özellikle emlak yatırım konusunda çok popüler noktaya gelmesinin genel sebebi tatil beldelerinden biri olmasıdır. 

Menkul Ve Gayrımenkul

Menkul ve gayrimenkul ne demek başlığı altında inceleme yapıldığında özetle taşınır ve taşınmaz mal olarak ifade etmek mümkündür. Sözlük anlamı bakımından taşınabilir anlamına gelir ve Arapça kökenli bir kelimedir.

Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu 

Müstakil ev bahçe dekorasyonu denildiği zaman; akla öncelikle yemyeşil ve ferah bir alan gelmektedir. Ancak kişisel beğenilere göre müstakil eve ait bahçeyi dekore etmek oldukça keyifli ve farklı çeşitleri barındıran bir meşgaledir.

Peşinatsız Ev Kampanyaları 2021

Peşinatsız ev kampanyaları 2021 dahilinde sıklıkla araştırılan içeriklerden birisi olmaya devam etmektedir. 

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2021 dahilinde sıklıkla araştırılan konular içerisinde yer almaktadır. 

Tapuda İntikal İşlemi Ne Demek?

Tapu denildiğinde akla ilk gelenler arasında ev, arsa gibi taşınmaz yapılar yer almaktadır. Bu yapıların intikali söz konusu olduğunda da tapuda intikal işlemi ne demek sorusu merak edilen bir başlık haline gelmektedir. 

Tarla Gayrimenkul Sayılır Mı?

Ülkemizde ilk kanunlarda genelde ‘gayrimenkul’ olarak ifade edilmekte kavram; 1980’li yıllardan sonra ‘taşınmaz’ adı altında sunulmuştur. Peki taşınmaz (gayrimenkul) nedir? 

Tokiden Devirli Ev Nasıl Alınır?

Günümüzde pek çok evin site içerisinde olduğu kolaylıkla görülebilmektedir. Toki de, siteden oluşan evler olarak bilinmekte ve piyasada yer alan evlerden bir tık daha ucuza satılmaktadır.